болты

Болти: різновиди за формою, розміром і матеріалом виготовлення

Багато вироби, які зустрічаються нам регулярно, оснащені різними видами кріплень. Один вид такого елементу найбільш затребуваний. Це — болтове з’єднання. Відомо кілька видів болтів, які мають свої класифікують параметри. Тут є відмінності за кількома параметрами, які характеризуються розмірами, видами різьбового з’єднання. Ще у них може бути певна форма головки і стержня, різні показники міцності.

Для визначення розміру болта досить виміряти довжину його різьбової частини і діаметр. З іншими характеристиками варто ознайомитися детальніше.

Класифікація за типом і кроку різьби

Болты

Болти оснащуються кількома видами різьблення. Вона може бути:

 • метричній. В такому випадку елементи наносяться на зовнішню частину металовироби, конструктивно формуючи трикутник, у якого дві сторони рівні. Вона вимірюється в міліметрах, тому так і називається;
 • дюймової. За своїми ознаками схожа на попередню, але вимірюється в дюймах;
 • трапецеїдальної. Складові різьблення утворюють трапецію, що збільшує силу тертя. Це зменшує шанси можливого розбовтування з’єднання через мимовільне викручування болта;
 • впертій. Зовні вона схожа на прямокутний трикутник. Такі з’єднання практикують у місцях, де є значні бічні навантаження;
 • прямокутної. Подібні болтові з’єднання потрібні у випадках, коли кріпиться виріб, відчуває великі навантаження.

Кроком різьби (буває дрібний і великий) називають відстань між її витками. На практиці часто використовують метричну різьбу з обома варіантами кроків.

Головка і стрижень: форма і довжина

Мебельные болты

Форма болтових головок може бути різною. До основних відносять наступні.

 1. З шестигранною головкою або універсальні. Для їх затягування використовують гайкові ключі. Такі болти нерідко мають головки з циліндричними буртами або з прямим шліцом.
 2. Анкерного типу. Це особливий вид, який застосовується при формуванні кріплень для фіксації важких елементів.
 3. Рим-болт. Потрібен для отримання з’єднання підвищеної міцності. У нього замість головки встановлено спеціальне кільце.
 4. На меблевих підприємствах добре показали себе болти з напівкруглою головкою.
 5. Щоб з’єднання на виступало над поверхнею використовують метизи з потайною головкою. Вона додатково оснащується шліцами, які потрібні для інструменту.
 6. У промисловості найчастіше потрібні болти без головок. У них в стержні є торцеві шліци для закручування.

У промисловості застосовують болти з різними стрижнями. Вони відрізняються довжиною, розмірами і формою різьби. Вона може займати 50% стрижня або його третину. У деяких випадках різьблення наноситься по всій його площі.

Матеріал виготовлення та міцнісні характеристики

Основним матеріалом при виготовленні болтів є легована або нелегированная сталь. Тут все залежить від типу кріплення і його призначення.

Крім стали, як матеріал може використовуватися алюміній, мідь. Іноді ювеліри практикують встановлення болтів з срібла, золота або платини.

Існує 11 класів, в яких розписані характеристики металовиробів, залежно від їх міцності. Виробництво кожного з них регламентується ГОСТ 7798-70. Будь-метиз виготовляють з певним запасом міцності. Для захисту металевих виробів від корозії і інших шкідливих факторів навколишнього середовища, на них наносять спеціальне покриття (роблять оцинкування).

Де купити болти

Болты оптом

Ціна на болти залежить від багатьох даних. При купівлі оптом, як правило, вона нижче. Перед тим, як здійснювати закупівлі варто ознайомитися з підприємством, яке реалізує цей вид товару.

Не варто звертатися в ті підприємства, які просто перепродують метизи, практично не надаючи про них корисної інформації. Це дилетанти, яким все одно чим торгувати.

Краще звертатися до професіоналів. Ця компанія працює на ринку багато років. Основними її перевагами є наявність: власного виробництва, гарантій на товар, великого асортименту продукції. Крім того, можлива доставка як по Росії, так і з СНД.

Добавить комментарий