Бордюр

Використання бордюрного каменю

Бордюрний камінь використовується для відділення пішохідних і велосипедних доріжок від автомобільних доріг, поділу газонів та тротуарів, позначення меж вимощених майданчиків.

Крім функції обмеження території, він так само виконує функцію упору при укладанні плитки та бруківки, захищає вимощені зони від передчасного зносу, надаючи в той же час вид гармонійної остаточної завершеності архітектурним рішенням у місті.

Даний будівельний матеріал повинен відрізнятися високою морозостійкістю, вологостійкістю і міцністю, здатною витримати важкі механічні пошкодження. Тому даний будівельний матеріал виготовляють з міцних і довговічних матеріалів: залізобетону, природного каменю, важкого бетону, граніту.

Природно, вид матеріалу надає відчутний вплив на ціну готового виробу. Так, бордюрний камінь, виготовлений з граніту, є одним з найдорожчих, але, в той же час, найбільш затребуваних, завдяки своєму привабливому і дорогого зовнішнього вигляду, відмінною зносостійкості і іншим характеристикам. До того ж, він більш терпимо до фізичного впливу, довго зберігає первинний зовнішній вигляд і легкий в експлуатації.

Бордюрний камінь поділяється за своїм функціональним призначенням на:

  • дорожній, який застосовується для пристрою, розмежування та позначення громадських територій;
  • тротуарний або садовий, використовуваний для благоустройств садових ділянок, паркових зон, клумб, газонів;
  • бортовий або магістральний бордюрний камінь, який використовується на великих магістралях, дорогах федерального призначення.

Даний будівельний матеріал є економічним і неймовірно ефективним матеріалом для формування оригінального дизайну ландшафту, поєднуючи в собі високу функціональність і естетику.

Добавить комментарий