Комбінування шпалер в дизайні приміщень

Комбинирование обоев в дизайне помещений
Коли люди заходять в будь-яке приміщення, вони першим ділом відразу звертають свою увагу на стіни цього приміщення. Зараз існує велика кількість варіантів оформлення стін, тому, плануючи ремонт, саме стін потрібно приділити особливу увагу.
Прихильники сучасного стилю стверджують, що до внутрішнього оздоблення не варто підходити консервативно. Для того, щоб інтер’єр вийшов оригінальним і динамічним, треба спробувати шпалери скомбінувати. Комбінування шпалер, можна побачити на фото, як спосіб дизайнерського рішення, користується великою популярністю.
Кімнати, які обклеєні шпалерами одного кольору, здаються нудними і швидко приїдаються, а комбінування дозволяє додати приміщенню декоративні елементи, поміняти геометричність кімнати, визначити зонування, а також виділити гідності.
Чередование обоев в гостиной

Комбінування шпалер у вітальні

Коли всі стіни обклеюються шпалерами однотонними, а одна стіна, навіть частина її, буде відрізнятися кольором чи малюнком, вона, безсумнівно стане родзинкою приміщення. Ця стіна буде відволікати погляди людей від будь-яких недоліків приміщення, особливо якщо є не рівні стіни або навіть стелі. Фахівці стверджують, що чим яскравіше шпалери на даній ділянці стіни, тим менше уваги люди приділяють іншої області.
Комбінування шпалер є незамінним варіантом при поєднанні декількох кімнат в одному приміщенні – вітальня кухня. Допускаються самі незвичайні і сміливі рішення для втілення зонування, якщо хочеться виділити яку-небудь одну зону. Для цього використовується як візуальний декор, так і світло, ширми або перегородки. Поєднану дитячу кімнату можна поклеїти навпіл, наприклад, сторону хлопчика блакитними шпалерами, а бік дівчинки – рожевими.
Вузьку кімнату можна за допомогою комбінування візуально розширити. Короткі стіни слід обклеїти більш темними шпалерами, а довгі стіни – світлими. Якщо площа кімнати квадратна, то одну зі стін можна подовжити, якщо обклеїти її шпалерами насиченого кольору. Такий варіант відмінно підійде для коридору.
Чередование обоев в детской

Чередование обоев в гостиной

Комбінування шпалер у дитячу

Світлі шпалери мають властивість візуально збільшувати невеликі простору.
Найпростішим варіантом комбінування вважається акцентна стіна. Можна виділяти відразу дві стіни, якщо вони є паралельними або суміжними. Найголовніше в акцентуванні, щоб стіна відрізнялася від інших стін більш світлим або темним відтінком, великим і яскравим малюнком, незвичністю, чого можна домогтися за допомогою шпалер іншого кольору. У всіх стін повинен бути загальний елемент у вигляді малюнка, оформлення або відтінку.
В приміщенні створюється фокусування, наприклад, наявність невеликого настінного акценту, який представляє собою точку фокусу. Це використовується для виділення маленької зони у вигляді каміна, дитячого ліжечка, комода чи картинної галереї. Якщо ж відрізок шпалер взяти в рамку, то самі шпалери можуть служити декорацією.
Чередование обоев в прихожей

Чередование обоев в гостиной

Комбінування шпалер в передпокої

Вертикальні смуги дозволяють домогтися гарного візуального ефекту, якщо чергуються шпалери різних кольорів. Для використання цього способу на практиці слід придбати шпалери двох видів, які мають одну ширину і аналогічну фактуру. Наклеювати шпалери на стіну потрібно з чергуванням смуг. Чергування проводиться через одну або дві смуги.
Прекрасний результат дає чергування двох відтінків одного кольору, а також повний контраст або комбінація з протилежних кольорів. Не варто забувати, що монохромність горизонтальних смуг створює прямолінійні світлотіні, вносять в інтер’єр елементи вишуканості та благородства. Повна контрастність надає приміщенню унікальність і особливий характер. Різноманітність малюнків додасть затишок і тепло всьому приміщенню.
Чередование обоев в спальне

Чередование обоев в гостиной

Комбінування шпалер в спальні

Для створення спальні в стилі ретро можна чергувати смугасті шпалери з шпалерами в горошок. Шпалери з горизонтальними смугами підходять для будь-якого стилю. Якщо раніше під горизонтальним комбінуванням малися на увазі панелі з дерева і шпалери, то зараз з’явився інший спосіб – чергування смуг різноманітних шпалер. Застосовується як чергування різними малюнками або відтінками, так і чергування контрастними шпалерами. Ширина кожної смуги буде залежати від висоти стіни.
При наявності високих стель слід використовувати шпалери, шириною більше півтора метрів, а якщо стелі невисокі, то метраж ширини шпалер не повинен перевищувати метра. Необхідно використовувати шпалери різних забарвлень і текстур, наприклад, вініл з текстилем, які поєднують ефект штукатурки з м’якістю малюнка.
Так що включайте фантазію, дивимося фото вже вдало скомбінованих шпалер і бігом в магазин за шпалерами і дерзайте!