Каркасний будинок з бруса

Каркасний будинок з бруса Каркасный дом из бруса

Будівництво каркасного будинку пов’язане з послідовним виконанням безлічі операцій: це створення проекту, монтаж фундаменту, облаштування підлоги першого поверху, монтаж каркаса, кроквяної системи і покрівлі, утеплення та оздоблення будинку зовні і всередині. Складно виділити якийсь з етапів як найбільш важливий. Сьогодні ми обговоримо, як правильно будувати каркасний будинок з бруса.

Зміст

 • 1 Чому так популярні каркасні будинки з бруса?
 • 2 Проект будинку і розрахунок навантажень
 • 3 Підбір бруса для каркасного будинку
 • 4 Який брус застосовується на різних етапах будівництва
 • 5 Каркас стін
 • 6 Підготовка бруса для будівництва каркасного будинку

Безумовно, пиломатеріал є одним з основних будівельних матеріалів для будівництва каркасного будинку. Як правильно вибрати брус для зведення споруди? Який пиломатеріал може знадобитися на кожному етапі монтажу каркасної конструкції? Як правильно підготувати брус для будівництва? Постараємося освітити основні аспекти будівництва каркасного будинку з бруса.

Чому так популярні каркасні будинки з бруса?

Каркасна технологія з’явилася на російському ринку індивідуального будівництва не так давно, але вже змогла зміцнитися й значно потіснити традиційні зруби з оциліндрованої колоди або бруса. Це пов’язано з дешевизною каркасних конструкцій, з простотою і швидкістю їх будівництва, високим рівнем готовність під фінішну обробку. Крім того, каркасний будинок зводиться невеликою групою людей без використання важкої техніки.

Можливо, ключовим поштовхом для такого поширення каркасних конструкцій стала їх невисока ціна в порівнянні з будинками з колоди або бруса. Але пізніше ми обговоримо з вами, наскільки важливо використовувати високоякісний матеріал для зведення каркасного будинку. Цим нехтує більшість людей, що будують будинок своїми силами, і навіть серйозні будівельні компанії. Використання дешевого матеріалу веде до значних експлуатаційних витрат або до недовговічності будинку.

Ще одна значна перевага – невисока вага будівлі, що дозволяє використовувати менш міцні конструкції під фундамент.

Думка экспертаСергей ЮрьевичСтроительство будинків, прибудов, терас і веранд.Задати питання экспертуКаркасный будинок, побудований з дотриманням технологій утеплення, значно перевершує по енергоефективності зруби.

Прихований монтаж більшості комунікацій не всі вважають плюсом, адже у випадку ремонтних робіт з інженерними системами доводиться демонтувати значні ділянки обробки.

Ми ознайомилися з перевагами каркасної технології, приступимо до розбору зведення каркасного будинку з бруса.

Проект будинку і розрахунок навантажень

Будівництво каркасного будинку неможливе без докладного проекту і креслень всіх елементів будівлі. Чому так важливо мати проект до початку будівництва?

 • Ви отримуєте попереднє уявлення про майбутнє зовнішньому і внутрішньому вигляді вашого будинку, що дозволяє узгодити це з членами сім’ї і виправити проект за бажанням кожного з домочадців.
 • Креслення всіх елементів каркасного будинку значно спрощують будівництво. За умови складання проекту і креслень професіоналами в області каркасного будівництва монтаж каркаса і навіть покрівлі може виробляти і непідготовлена людина. У докладних кресленнях вказані розташування і габарити кожного з елементів, у кресленнях вузлів вказаний застосовуваний кріплення і схеми примикання кожного елемента.
 • Ще до початку будівництва будинку є можливість розрахувати передбачувані навантаження на елементи каркаса, що дозволяє розрахувати необхідну перетин використовуваного бруса.
 • Креслення і пояснювальна записка до них дають можливість розрахувати необхідну кількість пиломатеріалу.

Розрахунок необхідної кількості дуже важливий до початку будівництва. Якщо мова йде про зведення невеликого дачного будинку, то, можливо, вам вдасться знайти постачальника, який запропонує вам цей обсяг бруса із складських запасів (крім усього іншого, дачний будинок не так вимогливий до якості пиломатеріалу, що дозволить використовувати брус природної вологості).

Якщо ж у планах будівництво великого житлового будинку, то може знадобитися значний час для підготовки бруса навіть у великого постачальника матеріалу у вашому регіоні, особливо, якщо в якості матеріалу для каркаса використовується клеєний або ЛВЛ брус.

Підбір бруса для каркасного будинку

Брус для будівництва каркасного будинку підбирають за кількома параметрами.

 • Порода деревини. Практично у всіх регіонах Росії основним матеріалом для будівництва з деревини служить сосна або ялина. Ці породи деревини мають прекрасні властивості міцності і довговічності. Також хвойна деревина славиться своєю користю для здоров’я людини. Крім ялини і сосни також використовується кедрова деревина, модрина, рідше – осика або береза. У виняткових випадках можуть використовуватися благородні породи деревини: дуб, тик, ясен. Зазвичай така деревина використовується тільки для обробки.
 • Необхідні перерізу пиломатеріалів. Для будівництва будинку під ключ може знадобитися брус різних перетинів: від 20х40 мм для оздоблювальних робіт і контррейки до 150х200 і навіть більш значних габаритів для обв’язки або ростверку між палями. Основна маса бруса використовується для монтажу підлоги, стелі і каркаса стін. Тут ключовим критерієм є запланована товщина стін в залежності від застосовуваного утеплювача.
 • Брус природної сушки проти бруса камерної сушки. Більшість будівельних компаній для зведення каркасних конструкцій використовують брус природної сушки або навіть природної вологості. Волога деревина в процесі усушки значно змінює габаритні розміри, внаслідок чого нерідко поява крени або великих тріщин.
 • Масивний брус проти клеєного або ЛВЛ бруса. Ключовим плюсом на користь масивних пиломатеріалів є їх доступність на ринку і низька ціна. Але така деревина має багато недоліків: обмеженість довжини бруса (не більше 6 метрів), дефекти деревини у вигляді сучків і крени, дефекти геометрії та обробки, значну вагу бруса великого перерізу. Всіх цих недоліків позбавлені клеєний та ЛВЛ брус (клеєний брус з шпони). Тільки такий матеріал дозволяє будувати каркасні будинки, які не поступаються по надійності і довговічності будинків з профільованого або клеєного бруса. Але в результаті ми отримуємо будинок ідентичною вартості за умови аналогічних проектів. З іншого боку, клеєний матеріал значно переважає масивний брус по міцності, що призводить до суттєвого зменшення загального об’єму необхідного бруса. Також клеєний матеріал дозволяє працювати зі сміливими проектами з широкими прольотами без опор.

Думка экспертаСергей ЮрьевичСтроительство будинків, прибудов, терас і веранд.Задати питання экспертуБолее 80% каркасних будинків в Росії зводяться з пиляного бруса природної вологості (проти 10-15% за кордоном). Цим пояснюється низька вартість каркасних будинків в Росії і їх недовговічність.

У разі будівництва зрубів люди навчилися розуміти важливість застосування якісного клеєного матеріалу: будинок не дає усадки, не вимагає додаткової обробки, дозволяє створювати складні архітектурні форми. Але у випадку з каркасником велика частина бруса прихована за обшивкою, тому важливість використання якісного матеріалу усвідомлюється тільки в процесі появи дефектів каркаса при експлуатації.

Проблеми зазвичай починаються після закінчення терміну гарантії, що надається забудовником.

Рекомендуємо до прочтениюКаркасный будинок 6х6 своїми руками — покрокова инструкцияДешевые каркасні дачні будинки під ключ Як побудувати каркасний гараж своїми руками

Який брус застосовується на різних етапах будівництва

Раз вже ми з’ясували, що більшість каркасних будинків в Росії зводиться з пиляного масивного бруса природної або камерної сушки, то саме про таких пиломатеріалах ми і будемо говорити. Більшість виробників бруса прив’язані до габаритних розмірів, кратним 50 мм. Брус, переріз якого відповідає цим правилам, є найбільш доступним, тому і ми будемо розглядати саме такий матеріал.

 • Фундамент.

Для зведення каркасного будинку часто використовують стовпчастий фундамент або гвинтові палі. Для з’єднання всього пальового поля в єдину конструкцію необхідний ростверк. У випадку з каркасним будинком ростверком служить обв’язувальний брус.

Тут є маса варіантів:

 1. Зшивка декількох брусів перетином 50х150 або 50х200 мм, особливо, коли необхідно створювати прольоти більше 6 метрів. Дошки можна стикувати на різних палях, що дозволяє створити досить міцний матеріал будь-якої довжини (така технологія дозволяє створити набагато більш міцну конструкцію, ніж зрощення цілих брусів по довжині). Дошки можуть встановлюватися на ребро або плазом.
 2. Використання одного бруса перерізом не менше 100х150 мм
 3. Використання дошки перетином 50х200 мм в якості основи для кріплення підлогових лад якщо ростверк виконаний з металу.
 • Підлога першого поверху і стелю (міжповерхове перекриття).

В якості підлогових лад використовується брус перетином 50х150 або 50х200 мм (для дачних будинків може використовуватися матеріал перерізом 50х100 або 100х100 мм). Габарити бруса залежать від відстані між опорами та кроку між лагами. Лаги також можуть сращиваться, як ми пропонували у випадку з обв’язкою. Також використовується брусок 50х50 мм і дошка товщиною 25мм для монтажу чорнової підлоги під подальше утеплення.

Каркас стін

Тут все залежить від розмірів майбутнього будинку, його поверховості та передбачуваної товщини стін. Перетин бруса варіюється від 50х100 мм для дачних будинків аж до 100х200 мм для великих котеджів. Може застосовуватися як масивний брус, так і здвоєні балки: замість бруса 100х150 мм використовують здвоєні балки 50х150 мм. Також використовують рейки товщиною від 20 до 50 мм для обрешітки під обробку або створення вентильованого фасаду.

 • Кроквяна система.

Для монтажу кроквяної системи використовується брус 50х150 мм, 50х200 мм, 100х200 і 100х150 мм (конькові прогони), 50х100 і 100х100 мм (підпори, затягування, кобилки), 50х50 мм (контрбрус), дошка товщиною 25 мм (обрешітка, чорнові подшивы).

Як бачите, асортимент використовуваного матеріалу дуже широкий. Рідко весь обсяг бруса завозять на ділянку забудови одночасно, це пов’язано з труднощами зберігання (особливо у вологі сезони). Можна організувати поетапну доставку пиломатеріалу.

Підготовка бруса для будівництва каркасного будинку

Деревина володіє декількома недоліками: високою пожежонебезпекою, ймовірністю пошкодження гнилизною деревини під впливом умов середовища, можливістю поразки комахами-червицями. Саме на боротьбу з цими недоліками пов’язана підготовка бруса до монтажу. Матеріал обробляють різними хімічними препаратами. Існують комплексні склади для підвищення стійкості до вогню і биопоражениям, а є окремі препарати для підвищення температури займання, для захисту від цвілі і комах.

Важливо розуміти, що більшість бруса буде приховано під обшивкою і утеплювачем і буде недоступне для догляду. Тому весь пиломатеріал необхідно захистити, в першу чергу, від біопоразок. Для цього за допомогою кисті або распрыскивателя наносяться антисептирующие препарати. Лідерами в області виробництва хімічних складів для деревини (у тому числі, декоративних просочень і лаків для фінішної обробки) є заводи Неомід і Сенеж. Не варто переживати про шкоду таких хімічних засобів для здоров’я людини – вся продукція цих заводів має сертифікати незалежних лабораторій.

Думка экспертаСергей ЮрьевичСтроительство будинків, прибудов, терас і веранд.Задати питання экспертуК підготовці деревини також слід віднести обстеження кожного бруса перед використанням. Не допускається використання бруса з ознаками ураження комах або так званої «ситовий деревини». Такі поразки точково послаблюють каркас, що призводить до порушення його жорсткості і зниження довговічності будинку в цілому.

Це всі основні моменти, які необхідно знати при будівництві каркасного будинку з бруса. Звичайно, до початку будівництва своїми руками вам доведеться вивчити ще багато літератури, але ця інформація може стати чудовим початком для вивчення ключових будматеріалів для будівництва каркасного будинку.

Використани матеріали сайте zbbr.ru/betonnyj-zabor/
Можно купить otpusk63.ru можно со скидкой у нас.

4 комментариев для “Каркасний будинок з бруса”

 1. Отличная статья о каркасных домах, очень много подробной информации Мы, в свою очередь рекомендуем, после постройки дома защитить его надежным забором, с воротами и калиткой. Будем рады помочь, компания #Престиж_Забор. К стати у нас сейчас акция – еврозаборы со скидкой, успейте купить забор по оптимальной цене: https://eurozabor.in.ua/aktsiy/

 2. Ну, не знаю как на счет еврозаборов, наша компания #Unikfem предлагает, надежные, красивые заборы из декоративных блоков, вот это тема. Да, вот ссылка на наш сайт: http://unikfem.zp.ua

Добавить комментарий