флок

Оздоблення стін флоком – вони ж чіпси

Отделка стен флоком – они же чипсы
«Сніжинки», посилання «чіпсами»

Сучасний будівельний ринок може похвалитися надзвичайно широким вибором оздоблювальних матеріалів. Людині, яка не має достатнього досвіду в обробці стін, не так просто розібратися з асортиментним рядом. Тим більше, що завжди хочеться знайти що-небудь незвичайне, здатне посприяти втілення найсміливіших дизайнерських фантазій. Тим, кому хочеться оригінальних рішень інтер’єру, слід познайомитися з обробним матеріалом під назвою флок.
Взагалі-то в перекладі слово «флок» означає «сніжинки», але в професійному жаргоні за ним закріпилася назва «чіпси». І дійсно, це декоративне покриття складається з дрібних шматочків акрилової фарби, дуже схожих на чіпси за формою. Крім самих «чіпсів», у комплект входять клеюча основа (зазвичай у рідкому стані) і лак, що наноситься на готове покриття. Флоком можна обробляти не тільки стіни. На стелях, підвіконнях він виглядає не менш ефектно.
Палітра колірних відтінків флока настільки багата, що може позмагатися з звичайними фарбами. Форма кольорових частинок теж вкрай різноманітна. Одним словом, фантазія дизайнера нічим не стримується. Однією з найцікавіших новинок у сфері обробки вважаються флокові покриття, що складаються з двох компонентів – кольорових частинок (найчастіше круглих або не мають форми) і прозорого лаку. Суміш компонентів наноситься на стіну поверх шару водно-дисперсійної фарби. Оскільки прозорий лак, фарба залишиться видно і стане оригінальним фоном для покриття.

Отделка стен флоком – они же чипсы

Красиво, зручно, надійно

Краса і оригінальність – це далеко не єдині достоїнства флока. Так само він відрізняється високою стійкістю до ударів, подряпин і зносу. Вимити покриття можна звичайним мильним розчином. Флок придатний для нанесення на будь-яку поверхню. Цьому сприяє густота основи. Вона навіть здатна приховати тріщини і нерівності, а в деяких випадках замінити грунтовку.
Кольорові частинки прилипають тільки з клеючою основі. Закінченою оздоблення дверей або вікон вони не зашкодять. Флок не боїться вологи і є екологічним чистим матеріалом. Його можна використовувати навіть в дитячих садах.
Три шару: тонкощі обробки
Зовні флокові покриття здається об’ємним. На дотик воно шорстке. Складається воно з трьох шарів. Насамперед завдається базовий шар, що складається з одного фонового кольору. Перш ніж поверхня просохне, на неї напилюють флок. Зазвичай ця процедура проводиться за допомогою фарбопульта. Завершується робота нанесенням захисного шару. Закріплює лак в багато разів підвищує зносостійкість покриття.
На кожному етапі роботи існують свої тонкощі. Перш за все необхідно підготувати стіну – покрити її і заґрунтувати шпаклівкою. Це робиться з тією метою, щоб запобігти вбиранню вологи.

Отделка стен флоком – они же чипсы

Для рівномірного нанесення клею знадобиться вовняної валик середніх розмірів. При кімнатній температурі базовий шар дуже швидко висихає, тому фахівці радять при змогу знижувати температуру в кімнаті перед початком робіт.
Розпорошення акрилових частинок починають відразу ж після того, як нанесений базовий шар. Для рівномірного нанесення часток краще використовувати флокові пістолет або компресор. Частинки розпорошуються круговими рухами зверху вниз.
Лак рекомендується наносити не раніше, ніж через 12 годин після нанесення флока. Акрилові частинки повинні як слід просохнути. Виробляти лакування можна звичайним валиком. На акрилові частинки необхідно нанести один шар лаку.

Коментарі: Оздоблення стін флоком – вони ж чіпси (14)

  1. serenada 27 січня
    Кожному господарю хочеться зробити свій будинок затишним і красивим. Флокові покриття стіни допоможе зробити стіни кімнат оригінальними, допоможе приховати недоліки стін. Головним спотиканням масового використання таких покритті є його дорожнеча.
  2. Анна 2 лютого
    Дуже цікаво, я навіть не чула про таке покриття, як флок. Хочу дізнатися наскільки таке покриття безпечно для нашого здоров’я?
  3. Олена 12 лютого
    Судячи з опису, флокові покриття може скласти конкуренцію багатьом оздоблювальним матеріалам. Цікаво, чи обов’язково звернутися за послугами з його нанесення до професіоналів чи можна впоратися самостійно?

Добавить комментарий