гараж своими руками

Зведеня гаража своїм руками

Власники заміських будинків не можуть обходитися без автомобіля, щоб мати можливість оперативно і з комфортом приїжджати на місце заміського відпочинку. Для цього необхідний просторий і безпечний гараж.

ГАРАЖ З ПРОФНАСТИЛУ

Існує безліч технічних рішень при будівництві гаража, завдяки яким будівля буде надійним і стійким до впливу зовнішніх факторів. Гараж з профнастилу оснащений металевим каркасом. Така конструкція забезпечує безліч переваг:

— полегшені умови транспортування;
— захист від корозійного впливу;
— варіювання висотою конструкції від двох до восьми метрів;
— естетичність матеріалу і можливість фарбування дозволяють адаптувати конструкцію до різного типу інтер’єру на ділянці.

РОЗМІЩЕННЯ ГАРАЖА НА ДІЛЯНЦІ

Необхідно враховувати вимоги оптимального розміщення на ділянці. Фахівці рекомендують облаштовувати конструкцію у найбільшій близькості до дороги, що дозволить заощадити на витратах по будівництву під’їзних шляхів.

У безпосередньому будівництві гаража задіяний різноманітний будівельний матеріал: від цегли до залізобетону і азбестоцементних плит. Гараж піднімають над рівнем землі, щоб виключити можливість підтоплення дощовими або талими водами.

Читайте також: Технологія каркасного будівництва гаража

Необхідно дотримання температурного режиму, тому саме приміщення має бути сухим, з температурою не нижче 5 градусів. Особливо слід звертати увагу на підведення основних комунікацій. Для розміщення запчастин і інструменту приміщення обладнується шафами або спеціальними стелажами.

ПРИСТРІЙ ФУНДАМЕНТУ ПІД ГАРАЖ

 • Після визначення місця розміщення гаража і типу будови потрібно вибрати найбільш якісний будівельний матеріал і приступити до облаштування фундаменту. Як правило, вибирається стрічковий тип фундаменту, який найбільшою мірою гарантує стійкість всієї конструкції.
 • В процесі закладки застосовується бетон або залізобетон, використовується варіант з монолітним будівництвом. Товщина фундаменту – не менше 20 див. Будівництво здійснюється в певній послідовності. Спочатку відбувається зняття верхнього шару землі.
 • Товщина знятого шару ґрунту відповідає розмірам фундаменту. Після цього проводиться розмітка периметру фундаменту, і в її межах котлован копається.
 • Слід окремо вивчити склад ґрунту, оскільки для глинистого ґрунту рекомендована глибина не менше 1 м, а ось для піщаного ґрунту можна обмежитися глибиною до 80 см Після підготовки котловану заливається моноліт, для чого готується дерев’яна опалубка.
 • Потім закладається шар піску з гідроізоляційним матеріалом зверху. Товщина шару гідроізоляції визначається характеристиками грунту. Після монтажу арматури проводиться заливка бетону. Гараж може бути побудований і з цегли. Для цього застосовується як звичайний червона цегла, так і силікатна.
 • Для економії простору гаража можна скористатися оригінальним способом облаштування ніш у попередньо розміщених кутових стовпах.

МОНТАЖ ПОКРІВЛІ ТА ВОРІТ НА ГАРАЖ

При облаштуванні даху гаража потрібно обов’язково передбачити нахил 15 градусів. Установка даху здійснюється стандартним способом. Спочатку закріплюються крокви, на які монтується дерев’яна обрешітка. Потім проводиться гідроізоляція.

Матеріал для даху можна вибирати з урахуванням бюджету і габаритів гаража: рубероидную покрівлю, металочерепицю або оцинкований лист. Також гараж повинен бути обладнаний навісами необхідного розміру.

Важливим етапом є вибір і облаштування гаражних воріт з антикорозійним покриттям. Можна обмежитися однією парою воріт, але якщо гараж великий за габаритами, а бюджет дозволяє, то доцільніше встановити дві пари воріт: окремо на в’їзд і на виїзд.

На внутрішній стороні воріт варто передбачити засувку. В даний час популярність придбали підйомні ворота, керовані спеціальним пультом.

ПРОВЕДЕННЯ КОМУНІКАЦІЙ

Для облаштування оглядової ями встановлюється опалубка з наступним бетонуванням. Оглядова яма допустима, якщо грунтові води проходять на глибині більше трьох метрів. Для забезпечення комфортності перебування та збереження автомобіля проводиться утеплення стін гаража. Також проводяться всі необхідні комунікації:

 • Каналізація з системою стоків.
 • Водопровід.
 • Вентиляція з трубами діаметром більше 15 см, оснащених насадками.
 • Система електропостачання: проводка закладається в пластикові короби або заземлені металеві труби.
 • Для заземлення в грунт монтується металева труба з болтом при опорі проводів заземлення не менше 0,4 Ом.
 • Оснащення систем безпеки: сигналізації, відеоспостереження, системи управління доступом.

Всебічне планування розміщення гаража на ділянці, вибір оптимальної конструкції, будівництво та облаштування дозволять створити зручний і надійний гараж з максимальною функціональністю.

Добавить комментарий