стиль кантри

Масивна дошка та стиль «кантрі»

Серед натуральних дерев’яних підлогових покриттів масивна дошка виділяється своєю практичністю. Вже сама назва говорить про те, що вона виготовлена з єдиного дерев’яного масиву, а не склеєна, як багатошарова паркетна дошка.

Це підлогове покриття можна представити як деталь традиційного штучного паркету, тільки збільшену до великих розмірів. Подібно до звичайного паркету, масивна паркетна дошка має по периметру відповідні пази і шипи, які дозволяють зробити дуже щільну стикування окремих дощок між собою. Якщо продовжувати порівняння з традиційним паркетом, то масивна дошка укладається абсолютно так само, як і звичайний паркет або як багатошарова паркетна дошка.

Секрет популярності масивної дошки

Завдяки яке поширилось повсюди стилю «кантрі», масивна дошка поступово завойовує все більшу популярність. Цьому сприяють також її прекрасні механічні якості — вона зносостійка та довговічна, може виготовлятися з різних видів натуральної деревини.

Лицьова сторона масивної дошки може бути тільки відшліфована і покрита лаком, без зміни кольору деревини. Вона може бути оброблена тонуючими складами, щоб малюнок деревини став більш помітним і виразним, і тільки після цього покрита лаком. Деякі породи дерев перед покриттям лаком піддаються термічній обробці або отпариванию.

Для отримання особливого «зістареного» зовнішнього вигляду дошки часто використовується «брашірованіе» — обробка щіткою. При цьому руйнуються більш м’які волокна деревини, і утворюється нерівна, рельєфна поверхня.

Методи обробки масивної дошки

Для багатьох видів деревини, що використовуються у виробництві масивної дошки, є свої оптимальні методи обробки.

Порівняно недавно з’явилася масивна дошка з орнаментом бамбука, яка знаходить своїх шанувальників завдяки оригінального візерунку покриття. Строго кажучи, бамбук не можна назвати деревом. Це багаторічна трава, заввишки у ріст дерева і має дуже міцними здерев’янілими стеблами, здавна використовувалася китайцями для будівництва будівель, які простояли століття. В даний час бамбук використовується для отримання паркету і масивних паркетних плит. Вперше бамбукові паркетні плити з’явилися в Нідерландах і у Франції, і поступово завоювали популярність у багатьох країнах Європи.

Добавить комментарий