навесы для дома

Навіс до будинку з полікарбонату

Дуже часто власники приватних будівель прилаштовують навіс до дому для того, щоб скористатися всіма його практичними перевагами, а також для привабливості зовнішнього вигляду своїх володінь. Єдиний недолік такої зони – неможливість використання в зимовий період (можливо Вам більше підійде прибудований зимовий сад), а в решту часу тут буде приємно відпочивати, насолоджуватися свіжим повітрям, відпочивати в сімейному колі і приймати гостей.

Зміст

1 Призначення та особливості конструкції

2 Місце розташування

3 Матеріал

4 Навіс з шифером на основі металлокаркасной 

5 Інструменти та матеріали 

6 Монтажні роботи 

7 Зведення навісу з дерева 

8 Етап проектування 

9 Облаштування стійок і крокв 

10 Завершальний етап 

11 Відео звіт про будівництво навісу до будинку

Сьогодні ми розглянемо варіанти, як правильно зробити навіс у дворі з мінімальними витратами і в стислі терміни. 

Призначення та особливості конструкції 

Виконуючи різноманітні функції, гарний навіс у дворі може бути виконаний різним способом. Класифікація таких прибудов здійснюється з урахуванням таких факторів. 

За цією ознакою навіси поділяються на: 

  • одно – і подвійні похилого виду; 
  • багатогранні і прямі. 

До перших належать піраміди, оригінальні дуги, витончені купола, екзотичні арки, багатокутники.

 

 Місце розташування 

За цією ознакою вирізняють окремо стоїть ландшафтний елемент і навіс, прибудований до будинку перед входом або представляє собою продовження тераси. 

Матеріал 

Тут можна виділити популярні варіанти кам’яних і дерев’яних прибудов. Іноді для монтажу використовується полікарбонат або комбінована методика.

Для покрівлі довгий час використовувалися компоненти з металочерепиці і шиферу, але зараз практично всі віддають перевагу полікарбонату. Така затребуваність цього матеріалу обумовлена його параметрами гнучкості і простотою монтажу, стійкість до механічного впливу і примх погоди. Споруджуючи навіс в будинку з використанням полікарбонату, дуже легко кроїти цей матеріал на деталі будь-якої форми. Для виконання подібної операції досить мати канцелярський ніж або електролобзик. 

Не складе праці прикріпити листи до основі самого різного виду, виконаної з дерева, пластику або металу. Поліуретановий клей відмінно скріплює між собою поликарбонатовые деталі.

Так з чого ж зробити оригінальний навіс до будинку з найменшими витратами? 

Розглянемо два найбільш популярних способу. 

 

Навіс з шифером на основі металлокаркасной конструкції

Примикає до будинку об’єкт при ознайомленні з інструкціями спорудити не так важко, як іноді здається. В першу чергу, слід звернути увагу на те, що ми задіємо всі вільний простір перед будинком. Визначаємося з розмірами використовуваної території і обсягом необхідних матеріалів. У нашому випадку розглянемо варіант робіт на площі 6,5 кв. м.

Інструменти і матеріали 

Для виконання всього комплексу заходів потрібно закупити: 

Профільну трубу з параметрами 40х40х1,5 мм. 

Необхідно 3 труби довжиною 6 м. 

В такій же кількості та аналогічної довжини приготуємо трубу 80х40х2 мм. 

Сполучний матеріал – 2 мішка цементу. 

Обрізна дошка – 9 штук по 6 метрів з габаритами 40х150 мм 

Шифер восьмихвильовий модифікації 1,15х1,75 м в кількості 20 аркушів. 50 штук шиферних цвяхів. 

Близько кубометри піску і щебеню. 2 кг грунтовки по металу. 

Штикову лопату і грабарку, пензлик. 

Набір якісного інструменту зробить процес спорудження навісу вздовж будинку приємним і необтяжливим. 

Для цього знадобиться комплект певного інвентарю: надійний апарат для зварювання; 

  • 1 пачка електродів діаметром 3 мм; 
  • захисний щиток для обличчя; зручний молоток; 
  • 4 штуки відрізних дисків по металу діаметром 125 мм і один для шліфування. 
  • Товщина дисків – від 1,6 до 2 мм; 
  • болгарка.

 Навіс позначеної площі буде простим за своєю конструкцією з-за відсутності габаритних деталей.

 

Матеріали сайту: zbbr.ru

Монтажні роботи 

Як правильно зробити навіс до будинку своїми руками і отримати за короткий час бажаний результат? Вирішення цієї проблеми досягається чітким дотриманням послідовності всіх етапів виробничого процесу: 

  1. Гарний навіс до стіни завжди починається з простого, але дуже важливого процесу – розмітки під майбутні опорні компоненти і перевірки ідентичності відстаней між протилежними кутами периметра, перевірки потрібних розмірів. З урахуванням обраних габаритів труб копаємо під опори ямки. Габарити лунок складають півтора ширини багнета і 0,6-0,9 метра в глибину. Для забезпечення стоку води з покрівлі розраховуємо ухил з параметрами 10 см на погонний метр даху. Для нашого варіанту верхні стійки плануємо довжиною 3,3 м, а нижні будуть 2,7 м. 
  2. На опорні елементи навісів біля будинку приварюються фланці квадратної форми. Опорний елемент знизу і майданчик для приварки заглушок і кроквяних компонентів зверху забезпечать захист від просідання. Крім того, заглушки на трубі 80х40х2 перешкоджатимуть появі внутрішньої іржі. Очищені і проґрунтовані ділянки застосування зварювання покриваються фарбою. 
  3. Перевіряємо перед установкою розміри і заливаємо цементним розчином опорні вузли. Давши матеріалу добу затвердіння, укладаємо кроквяні труби 80 х 40 мм. При цьому для зварювання необхідний незначний вихід за периметр стійки. 

4. Як далі побудувати навіс до дому використовуючи тільки свої сили? Спочатку потрібно розкласти всю дошку і шифер таким чином, щоб крайній в нижній частині лист мав випуск покрівельного матеріалу в межах 150-200 мм, а кожен нижній покрівельний елемент перекривався верхнім на 100-120 мм Обрізаємо на одну довжину випуск дощок по боках приблизно 5-15 см. Після цього прораховуємо, не забуваючи про необхідність накладання однієї хвилі, довжина шиферного ряду. З’єднання дощок із застосуванням прошивки цвяхами і подальшим привариванием у внутрішній частині залишається найбільш доступним варіантом. Можна прикріпити дошку і саморізами. В точці з’єднання свердлиться отвір і робиться потай для вкручування.

Зведення навісу з дерева 

Цей спосіб дуже популярний через мінімальних витрат на благоустрій. Розглянемо, як правильно зробити гарний навіс до будинку. 

Етап проектування 

Щоб уникнути проблем в ході робіт, важливо з усією відповідальністю поставитися до стадії розробки проекту навісу. 

Необхідно брати до уваги характеристики фасаду і фундаменту капітального будови. Важливо враховувати такі кліматичні фактори як троянда вітрів, величина снігового покриву в цій зоні, вихід на певну частину світу. Заздалегідь потрібно уточнити дизайн навісу у дворі, форму і розміри конструкції. Прибудова з цього матеріалу буде ідеально виглядати і зручно монтуватися над ганком.

 Скрупульозне визначення параметрів чистої покрівлі обов’язково для легкого і швидкого монтажу. 

Облаштування стійок і крокв 

Один із відповідальних етапів спорудження дерев’яних навісів до будинку – вибір матеріалу конструкції. Підійде будь-який варіант, але при можливості постарайтеся використовувати сосну. Дерево для спорудження цього виду відрізняється хорошими показниками довговічності, невеликою вагою і приємним зовнішнім виглядом. Рекомендується перетин від 75х75 мм і більше. 

Ретельно оглядається матеріал для того, щоб переконатися у відсутності кори. Встановлювана в землі частина покривається коштами, що перешкоджають гниттю. Головне правило при установці – витримати параметри розміщення близько 100 см між стовпами і розташувати їх в певному порядку, щоб покрівля у бокових частинах мала 50-100 мм виступу, а спереду – до 200. 

За загальною прямий готуються півметрові свердловини з одночасною перевіркою навісних діагоналей. Для витримування суворої вертикальності стійок використовується рівень. Для надійної фіксації застосовуються допоміжні бруси. Після завершення робіт ці елементи легко видаляються. 

Внутрішньо простір заглиблень при спорудженні навісів для дачі з дерева заповнюється бетонним розчином або щебенем. Більш економічною виглядає методика використання щебеню. Обрізка зі скосом по куту нахилу площини робиться у верхній частині стовпів. Це дасть можливість крокв щільно лягти на торці бруса.

Мінімальна висота стійок в нижній частині схилу становить 1800 мм. Нижче цей параметр допускається при плануванні в даній частині стелажу або столу. Бруси 150х50 мм, іменовані кроквами, потрібні для монтажу системи. Зазначені габарити є оптимальними для прольоту з параметрами 6 метрів, якщо правильно розраховані показники розрахункового ваги і ухилу навісу, що примикає до будинку.

Відстань проміжку між кроквами становить 1 метр. Можна кріпити навіс до стіни або опорної дошки однією стороною крокв, а друга лягає на стійки. Для фіксації беруться саморізи або куточки зі сталі. 

Завершальний етап 

Як правильно зробити покрівлю навісу до будинку своїми руками? Для цього важливо строго під прямим кутом облаштувати обрешітку. 900 мм між осями елементів – обов’язкова вимога монтажу обрізної дошки 30х160 мм. Важливо, щоб вона розташовувалася на стикових ділянках і по центру шиферу або металочерепиці.

Починаємо настил покриття. 11 саморізів потрібно на кожен лист для прикручування. Спеціальні прокладки сприяють надійній фіксації. Ряди з заходом один на інший за 100 мм укладаються, починаючи з нижньої частини конструкції. Різка зручно виконується встановленим в болгарці колом з алмазним напиленням. 

Зверніть увагу! Обов’язкова просочення елементів з дерева складами по захисту від гниття і утворення цвілі.

 

Недорогие цены на pollute.ru поможет наш специалист.

Добавить комментарий