Проекти одноповерхових каркасних будинків

 

Будівництво каркасних будинків вимагає чітких і детальних креслень. Розглянемо основні проекти для одноповерхових варіантів каркасних дачних будинків або котеджів для постійного проживання.

Каркасна технологія будівництва з’явилася в Росії зовсім недавно, але вже завоювала велику частку будівельного ринку за рахунок дешевизни і швидкості зведення будинків під ключ.

Думка экспертаСергей ЮрьевичСтроительство будинків, прибудов, терас і веранд.Задати питання экспертуКаркасные будинки можна будувати цілий рік. Готове споруда має невелику вагу, що дозволяє використовувати більш легкі види фундаментів.

Зміст

 • 1 Проекти одноповерхових дачних каркасних будинків
 • 2 Садовий каркасний будинок 4 на 4 м
  • 2.1 Садовий каркасний будинок 4х4 м з терасою
  • 2.2 Садовий каркасний будинок 6х6м з терасою
 • 3 Одноповерховий дачний будинок 4х4м з ганком
 • 4 Проекти одноповерхових каркасних будинків для постійного проживання
  • 4.1 Одноповерховий каркасний житловий будинок 4х6 метрів
  • 4.2 Одноповерховий каркасний будинок 6х6 для цілорічного проживання
 • 5 Одноповерховий каркасний будинок 10 х 5.5 м
  • 5.1 Проект одноповерхового каркасного будинку 7 на 7.5 метрів
  • 5.2 Проект одноповерхового каркасного будинку 7.5х8.0 м з односхилим дахом
 • 6 Одноповерховий будинок для постійного проживання з плоскою покрівлею
  • 6.1 Каркасний будинок 15.5х7.5 м зі складною фінської покрівлею
  • 6.2 Проект будинку для постійного проживання 11.0х13.5 м
  • 6.3 Проект каркасного будинку для постійного проживання 22.5х12.5 м

Ще один великий плюс таких конструкцій – будівництво не вимагає залучення важкої техніки або спеціальних інструментів, що дозволяє будувати такі будинки самостійно при достатньому рівні будівельних навичок.

Якщо ви замовляєте будинок у забудовника, то позбавляєтеся від безлічі турбот, але отримуєте готову будівлю по значній більшої вартості. Якщо ви вирішили будувати каркасний будинок своїми руками, то всі питання вам доведеться вирішувати самостійно.

Першим важливим питанням стане складання проекту будівлі і її планування, адже будівництво неможливо без докладних креслень стін і планування приміщень. В інтернеті можна знайти безліч різних проектів: це одноповерхові каркасні будинки, конструкції з мансардою або повноцінним другим поверхом, будівлі з прибудовами і т. д. При обмеженості бюджету і невеликому досвіді будівництва краще обійтися одноповерховим каркасним будинком. У цій статті ми постараємося зібрати різноманітні і найбільш цікаві, на наш погляд, проекти.

Проекти одноповерхових дачних каркасних будинків

Довгий час в Росії до каркасних будинків ставилися як до ненадійним тимчасовим конструкцій. Це пов’язано з історією використання таких споруд в нашій країні: спочатку це були тимчасові споруди для військових або вахтових робітників. Такі будинки можна було легко демонтувати і перенести на нову ділянку, тому перші будівлі на основі каркаса зводилися тільки для тимчасового перебування влітку.

Саме з дачних і садових будівель ми почнемо розглядати проекти каркасних будинків.

Думка экспертаСергей ЮрьевичСтроительство будинків, прибудов, терас і веранд.Задати питання экспертуГлавное відміну дачного будинку від житлового: проста планування (часто відсутній санвузол і навіть кухня) і незначне утеплення стін. Дачні будинки мають кілька кімнат загального призначення або все будова являє собою одну кімнату.

Садовий каркасний будинок 4 на 4 м

Яскравий приклад найекономічнішого варіанта одноповерхового каркасного садового будинку. Габарити 4х4 метри не вимагають створення додаткових перегородок, весь будинок має одну кімнату. Один вхід і пара вікон дозволяє створити затишне освітлення.

Садовый каркасный дом 4 на 4 м

План садового каркасного дома 4 на 4 м

Садовий каркасний будинок 4х4 м з терасою

Ще один невеликий проект. Тераса надає будинку більш презентабельний і затишний вигляд. На плані ми також бачимо приблизне розташування елементів обстановки і комунікацій. Як бачите, навіть будинок 4х4 метри дозволяє створити досить комфортну обстановку незважаючи на те, що чверть житлової площі цього проекту займає тераса. Розмір тераси напевно не дозволить створити зону відпочинку, це, скоріше, елемент декору фасаду.

Садовый каркасный дом 4х4 м с террасой

План садового каркасного дома 4х4 м с террасой

Садовий каркасний будинок 6х6м з терасою

Збільшення розміру будинку дозволяє створити різні варіанти планування.

Думка экспертаСергей ЮрьевичСтроительство будинків, прибудов, терас і веранд.Задати питання экспертуКаркасные будинку розміром 6 на 6 метрів не вимагають додавання додаткової несучої перегородки, тому планування будинку можна робити вже після зведення будинку під дах, коли зводяться каркасні перегородки, часто навіть без утеплення.

У цьому проекті ми бачимо невелику терасу, яка також служить, скоріше, для прикраси фасаду.

Можливо допущена помилка в кресленнях, так як ми бачимо невеликий тамбур 2.5 кв. метра без зв’язку з основним будинком. Тому обов’язково вивчіть проект, який ви знайдете, адже навіть фахівці можуть допускати помилки.

Садовый каркасный дом 6х6м с террасой

План садового каркасного дома 6х6м с террасой

Одноповерховий дачний будинок 4х4м з ганком

Більш вдалий варіант планування. Прикрасою будинку служить ганок, яке не зменшує корисну площу будинку. Пара невеликих кімнат дозволяє створити невеликі спальні або кухні, а велике приміщення можна використовувати як вітальню або кімнату загального призначення.

Садові будинки, звичайно, мають і великі габарити, але заслуговують уважного вивчення? Дачний будинок – це каркас з несучих стін з каркасними перегородками всередині і простими покрівельними системами (двоскатним чи односкатним дахом). Такі будинки можна будувати навіть без докладного проекту. Важливо лише представляти розташування отворів в будівлі (які готуються в процесі зведення каркаса) і знати правила зведення каркасних конструкцій. Набагато більш цікавими видаються житлові будинки, де потрібні більш докладні креслення, а також плани розташування інженерних систем.

Рекомендуємо до прочтениюНижняя обв’язка каркасного будинку на стовпчастих фундаментеДачные будинку (каркасні) під ключПол каркасного будинку

Одноэтажный дачный дом 4х4м с крыльцом

План одноэтажного дачного дома 4х4м с крыльцом

Проекти одноповерхових каркасних будинків для постійного проживання

Житловий будинок вимагає більш серйозного ставлення до проекту. До зведення каркаса необхідно мати не тільки креслення планування і стін будинку, але також розташування комунікацій. Більшість елементів інженерних систем монтується в процесі монтажу каркасу, так як закладаються під обшивку. Але навіть будинок для постійного проживання на основі каркасної технології може мати незначні габарити.

Одноповерховий каркасний житловий будинок 4х6 метрів

Навіть на площі 24 кв. м вдалося розмістити всі кімнати, необхідні для комфортного проживання сім’ї з двох чоловік. Безумовно, проект нагадує нагромадження маленьких кімнат, але ми лише хотіли показати вам, що навіть на такій невеликій площі цілком можна створити умови для цілорічного проживання.

Одноэтажный каркасный жилой дом 4х6 метров

План одноэтажного каркасного жилого дома 4х6 метров

Одноповерховий каркасний будинок 6х6 для цілорічного проживання

Класичний економ-варіант каркасного будинку для постійного проживання. За досить низькою ціною ви отримуєте будинок з невеликою терасою, де можна розмістити:

 • невелику зону відпочинку;
 • вітальню, спальну кімнату і кухню (часто кухню і вітальню об’єднують в одну простору кімнату);
 • передбачено санвузол, не поступається за розмірами санвузлу однокімнатної квартири.

Звичайно, такий проект дрібнуватий для сім’ї з 3-4 чоловік, але при обмеженості бюджету для будівництва цілком гідний розгляду.

Поки ми розглядали будинку майже квадратної форми, але окремої уваги заслуговують будівлі у формі витягнутого прямокутника.

Одноэтажный каркасный дом 6х6

План одноэтажного каркасного дома 6х6

Одноповерховий каркасний будинок 10 х 5.5 м

Корисна площа такого будинку лише ненабагато перевищує будинок 6х6 метрів, адже значну частину площі займає тераса для літнього відпочинку. Слід зазначити, що до цього ми розглядали проекти тільки з простою двосхилим покрівлею. Тут ми маємо вальмовий дах з окремою вальмового дахом для тераси. Це істотно ускладнює роботи з дахом, але дуже прикрашає готову конструкцію. Також слід відзначити цікаву планування витягнутого будинку.

Одноэтажный каркасный дом 10 х 5.5 м

План одноэтажного каркасного дома 10 х 5.5 м

Проект одноповерхового каркасного будинку 7 на 7.5 метрів

Продовжимо збільшувати площу проектів, а також розглянемо ще один варіант покрівлі – складну подвійні покрівлю. Як бачите, при збільшенні площі будинку збільшується лише площа кожної з кімнат, але планування в цілому не відрізняється різноманітністю.

Одноэтажный каркасный дом 7 на 7.5 метров

План Одноэтажного каркасного дома 7 на 7.5 метров

Проект одноповерхового каркасного будинку 7.5х8.0 м з односхилим дахом

Раз вже ми почали розгляд різних варіантів покрівельних систем, то не можна обійти стороною односхилі дахи, які користуються популярністю на батьківщині каркасних конструкцій – у Фінляндії. Проект забезпечений двома рівнями односхилим покрівлі: над основним будинком і над терасою. Ще один привабливий елемент цього проект – друге світло. Будинок не має мансарди або другого поверху, але фасад забезпечений другим рівнем вікон для більш комфортного природного освячення.

Одноэтажный каркасный дом 7.5х8.0 м с односкатной кровлей

План одноэтажного каркасного дома 7.5х8.0 м с односкатной кровлей

Одноповерховий будинок для постійного проживання з плоскою покрівлею

Котеджі з плоскою покрівлею користуються великою популярністю в Європі та Північній Америці. Звичайно, це додає будинку дуже привабливий вигляд, але також вимагає складних розрахунків покрівельної системи і постійну боротьбу зі снігом і льодом в зимовий час року. У кращих традиціях європейського будівництва будинок забезпечений другим входом (так званий чорний вихід, який ми так часто бачимо у фільмах).

Думка экспертаСергей ЮрьевичСтроительство будинків, прибудов, терас і веранд.Задати питання экспертуОтдельно варто розглянути проекти каркасних будинків для постійного проживання площею понад 100 кв. м.

Одноэтажный дом с плоской кровлей

План одноэтажного дома с плоской кровлей

Каркасний будинок 15.5х7.5 м зі складною фінської покрівлею

Продовжимо вивчення варіантів покрівельних систем. Складна фінська двосхилий покрівля багато в чому нагадує звичайну за винятком відсутності конькового змикання скатів. Значна площа проекту дозволяє створити просторі кімнати і навіть навіс для паркування автомобіля.

Каркасный дом 15.5х7.5 м со сложной финской кровлей

План каркасного дома 15.5х7.5 м со сложной финской кровлей

Проект будинку для постійного проживання 11.0х13.5 м

Простора тераса дозволить організувати відпочинок на свіжому повітрі для всієї родини. Площа будинку дозволяє створити великі кімнати загального користування та індивідуальні спальні для кожного члена сім’ї, знайдеться місце для гардеробних і коморах. Але такі масштабні проекти безумовно, потребують великих грошових витрат і професійного виконання.

Проект дома 11.0х13.5 м

План дома 11.0х13.5 м

Проект каркасного будинку для постійного проживання 22.5х12.5 м

Ви запитаєте: «Навіщо будувати будинки таких величезних габаритів? Для них буде потрібно значний ділянку забудови». А що якщо об’єднати дві ділянки і побудувати будинок на дві сім’ї при значно менших витратах, ніж будівництво двох будівель?

Прекрасний приклад двоквартирного житлового каркасного будинку, розрахованого на дві сім’ї. Такий проект не залишить байдужими сусідів.

Проект дома 22.5х12.5 м

План дома 22.5х12.5 м

Ось лише невеликий перелік проектів, які ми знайшли на просторах інтернету. При будівництві будинку невеликій площі ви зможете обійтися кресленнями, представленими в цій статті. Але обравши проект значної складності та площі, буде потрібно цілий комплекс детальних креслень. Такі проекти можна знайти у вільному доступі. Доведеться заплатити гроші, щоб скачати готовий проект в інтернеті або звернутися в проектну організацію, вибравши вподобаний вам варіант.

використани матеріали сайту zbbr.ru/betonnyj-zabor/
В принципе, это обычный магазин, но располагает к себе именно тем, насколько здесь находи.

Добавить комментарий