ремонт фундамента

Ремонт фундаменту гвинтовими палями

Ніщо не вічне під місяцем, і навіть найміцніший фундамент будь-якої будівлі рано чи пізно приходить в непридатність і це ніяк не може не відбитися на стані будинку, котеджу, дачі. Часто господарів такої нерухомості охоплює якщо не жах, то справжня паніка – адже повно «компетентних» сусідів, які малюють в їх свідомості найстрашніші страшилки. Вихід завжди є, і дуже раціональний і ефективний — ремонт фундаменту гвинтовими палями.

Зміст 

1 Ремонт старого фундаменту 

2 Гвинтові палі 

2.1 Трохи історії і сучасне застосування 

3 заходи по відновленню 

4 Ремонт фундаменту дачного будинку 

5 Ремонт фундаменту дерев’яного будинку гвинтовими палями 

6 Ремонт фундаменту своїми руками 

7 Класичний ремонт 

7.1 Зміцнення старого підстави 

8 Пальово-ростверковый 

8.1 Набивні палі 8.2 Забивні 

8.3 Гвинтові палі, їх нарощування

8.4 Переваги пальово-ростверкових фундаментів 

9 Як посилити пальово-гвинтовий фундамент 

10 Висновок

Ремонт старого фундаменту Будь-фундамент придатний до експлуатації від 50 до 100 років – це залежить від багатьох факторів: 

Осідання ґрунту через підтоплення. Зависання фундаменту з-за присутності в грунті мергелю або вапняку — утворюються порожнечі із-за окислення грунту. Механічне руйнування фундаменту з-за перепадів температур, надмірного навантаження тощо Може кородувати арматура з-за підземних вод, що теж призводить до руйнування такого. Недотримання технології при монтажі — мала глибина і бажання заощадити на матеріалах. Використання матеріалів, несумісних з облаштуванням фундаментів.

Гвинтові палі 

Гвинтові палі для фундаменту служать основою практично для будь-якого дерев’яного будови. Вони являють собою сталеву трубу, на кінці яких приварені якісь лопаті специфічної форми, що нагадують короткі шнеки, розраховані не на розпушення ґрунту, а, навпаки, для отримання щільних проміжків, розташованих між її витками. 

Різновидів таких чимало. Палі бувають різного діаметру і довжини. Їх використовують, коли будують: 

 • Будинки з бруса. 
 • Дачі. 
 • Альтанки. 
 • Лазні і т. д. 

Ці палі застосовують навіть для розробки ландшафтного дизайну. 

Переваги гвинтових паль: 

Придатні при грунті будь-якої якості. Вони прийнятні за ціною в порівнянні з іншими видами паль – навіть набагато дешевше. Володіють досить високим ступенем стійкості – їм не страшні просідання грунту. Використовуються як при облаштуванні фундаментів, і для їх ремонту внаслідок різних причин. Якщо нерівності на ділянці, відведеній для будівництва не дуже великі, то і грунт вирівнювати не знадобиться, що знижує вартість робіт по монтажу фундаменту. Так, є реальна можливість будівництва будинків навіть на схилах.

 Що потрібно знати і повинно бути перед монтажем такого фундаменту: 

 1. Мати на руках геологічне висновок про стан ґрунту. 
 2. Повинна бути відома глибина промерзання ґрунту. 
 3. Розрахункова вага споруди разом з покрівлею (плюс ймовірна снігове навантаження). 

Виходячи з цих показників розраховують довжину паль, діаметр і їх кількість.

Одна паля тримає 7-25 тонн – все залежить від її довжини та діаметру. Після монтажу всередину палі заливається бетон (пісок плюс цемент). 

приклад установки паль

Це зміцнює конструкцію і запобігає внутрішню корозію, оскільки без кисню її просто не може бути – він є окислювачем. Після приварюється оголовок – деталь, яка стикує будинок з фундаментом.

Трохи історії та сучасне застосування Фундамент з паль як такий має багатовікову історію. 

Їх виготовляли з різних матеріалів і завжди забивали, поки в першій половині 19 століття Олександр Мітчелл не запатентував гвинтову палю. Спочатку це винахід використовували для будівництва причалів, а з часом їх навіть застосували при будівництві маяка, оскільки грунт там був дуже ненадійний. Колись ці палі використовували у військовому будівництві та при створенні об’єктів спеціального призначення. 

Вони чудово замінюють дорогі стрічкові фундаменти або які-небудь інші. Їх стали широко використовувати в малоповерховому будівництві завдяки простоті і надійності конструкції. Оскільки палі забарвлюються, і попередньо обробляються, то це запобігає їх від корозії. Конструкція лопатей така, що її можна закручувати навіть вручну, причому це роблять два людину без особливих зусиль. Зазначено що саме ручний монтаж якісніше і надійніше механічного. Як вже говорилося, після приварюється оголовок.

Методи відновлення Існують різні методи реконструкції (ремонту) фундаментів.

Всі нижчеперелічені застосовні тільки для дерев’яних будівель: 

 • Коли палі вгвинчуються по периметру будинку на деякій відстані від нього. 
 • Палі зміцнюють весь будинок рівномірно – їх навіть вкручують і під будовою. 

Другий метод більш надійний і естетичний, на відміну від першого, де будинок коштує всього на декількох палях, які підпирають швелери сталеві. 

Перший метод не дає повної гарантії того, що будинок знову не «поповзе» з-за того, якщо одна-дві палі підуть в грунт. Що стосується естетичної сторони, то абсолютно очевидно те обставина, що при першому методі потрібно ховати і швелери і палі, що не є дешевим заходом – адже якщо все залишити як є, будинок від цього красивіше і привабливіше точно не стане. Багато хто знаходить, що будова нагадує при цьому гігантського павука. 

Другий метод виглядає куди більш надійно і привабливо – зовні кидаються в очі тільки палі, і це ніяк не гірше зовні, ніж, скажімо, бетонні блоки на яких будова стояло раніше. У той час як опор під будинком багато, конструкція стає в рази надійніше. Перед тим як почати ремонт фундаменту дерев’яного будинку гвинтовими палями проводяться пробні загвинчування та всі необхідні виміри – це займає приблизно дві години. Після огляду грунту, вибору схеми обв’язки, вибирається потрібна схема монтажу, проводяться розрахунки.

Ремонт фундаменту дачного будинку 

Ситуація стара як мир: дерев’яний дачний будинок стояв на блоках з деяким зазором над грунтом, деякі з яких потонули в грунті. Якщо не вжити дієвих заходів, то споруда, що називається, сяде на ґрунт, а після 5-7 років такий дачний будинок просто згниє. Подальші дії: 

 • Робиться обміри будівництва. 
 • Розраховується кількість паль.
 • Будинок піднімають. 
 • Старі блоки прибираються. 
 • Загвинчуються палі. 
 • Будинок встановлюється на них. 

Термін експлуатації пальово-гвинтового фундаменту приблизно 70 років.

Який з методів реставрації старого фундаменту буде застосований – залежить від конструктивних особливостей кожної будівлі. Палі можуть бути ввинчены як під периметр, так і на деякій відстані від стін – його в естетичних цілях намагаються зробити мінімальним.

 Ремонт фундаменту дерев’яного будинку гвинтовими палями 

Ремонт фундаменту дерев’яного будинку гвинтовими палями, якщо так можна висловитися, дасть друге життя дерев’яному будинку. 

Дуже важливий своєчасний ремонт старого фундаменту, тому як якщо з цим заходом затягнути, то будинок, як кажуть будівельники «повзе» з усіма витікаючими наслідками:

 • Перекошуються двері і вікна. 
 • Тріскаються підлоги. 
 • На стінах з’являються тріщини. 

Поки цього не сталося куди вигідніше зміцнити фундамент – це обійдеться набагато дешевше, ніж наступний дорогий ремонт будинку. Та й фундамент все одно доведеться ремонтувати – від цього нікуди не піти. 

Завдяки можливості проведення ремонту фундаменту таким способом – гвинтовими палями – можна уникнути непотрібних наслідків.

 підйом будинку

 Вартість такого ремонту, як і час, витрачений на такий ремонт, як правило, завжди дивують господарів дач і котеджів в позитивному сенсі – ціна відносно невисока, та швидкість ремонту теж радує. 

Переваги зміцнення фундаменту гвинтовими палями: 

 • Новий, класичний стрічковий коштує нечуваних грошей – дорогий цемент, щебінь, трудомісткі бетонні роботи роблять свою справу. Таке відновлення далеко не всім під силу. 
 • Багато власників дачних будиночків навіть роблять спроби звести новий, але стикаючись з захмарними цінами і драконівськими кредитами, залишають цю затію, віддавши перевагу ремонт просевшего пальового фундаменту його демонтажу з подальшим зміцненням гвинтовими палями. 

Точно також можна і замінити фундамент стовпчастий гвинтовими палями. У підсумку ваш будиночок стає дачним будиночком на гвинтових палях, які прослужать довго, так і фірми, як правило, дають гарантію не менше ніж на 10 років. Дачні будинки на таких палях в наш час звичайна справа, та й взагалі дерев’яних будинків на гвинтових палях стає все більше завдяки їх дешевизні та надійності.

Ремонт фундаменту своїми руками

 Можливий ремонт фундаменту своїми руками? Дуже часто багато домовласники йдуть на це, щоб заощадити кошти. Але слід пам’ятати наступне: такі ремонтні роботи відносяться до категорії робіт з підвищеною небезпекою, втім, як і будь-які інші, пов’язані з відновленням аварійних конструкцій. У цій справі треба виявляти підвищену обережність і не ризикувати своїм здоров’ям і життям даремно. Подібним не можна займатися поодинці, і повинен бути як мінімум один напарник, а краще дві. 

Кожна дія має бути обдуманою, і будь використовуване обладнання 

– домкрати, підпори 

– повинні бути надійними. 

Це стосовно не тільки для ремонту солідних котеджів, але і садових будиночків. Перш ніж починати ремонт треба з’ясувати всі причини, які призвели до руйнувань такого, так само як і самої будівлі. Причинами руйнування можуть бути: Неякісний фундамент, який був зроблений з істотними відхиленнями від технології. Старий фундамент, який потроху приходить в непридатність від часу. Грунт. Багато залежить і від його якості і рівня грунтових вод.

 

Використані матеріали сайту: zbbr.ru
 
 

 

Добавить комментарий